ICA 2012 Uluslararası Kooperatifler Yılının Açılışını Yaptı, Meksika, 18 Kasım 2011

  TÜRKKENT Genel Başkanı ve ICA Konut Yönetim Kurulu Üyesi H. Mehmet AKSOY, ICA tarafından organize edilen ağ kurma etkinliği ve genel kurul toplantılarına katıldı. ICA Başkanı Dame Pauline GREEN ile görüşen Mehmet AKSOY, ICA'nın gelecek toplantısının TÜRKİYE'de yapılmasını önerdi. GREEN, TÜRKKENT'in ev sahipliğinde İstanbul'da yapılan ICA Konut Seminerine katılamadığı için üzüntülerini bildirdi.

 

78 ülkeden 2000'den fazla kişinin katıldığı ICA Genel Kurul Toplantısına video mesajla katılan Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban KI-MOON kooperatif hareketi dünyanın ortak iyisi için yaptığı katkılardan dolayı tebrik etti.

ICA Genel Kurul Toplantısı ve etkinlikleri kapsamında ILO Genel Direktörü Juan SOMAVIA video mesajla katılırken Meksika Devlet Başkanı CALDERON, kooperatifçilerin Uluslararası Kooperatifler Yılını kutladı ve Meksika'da kooperatifçiliğin gelişmesi için yapacaklarıi çalışmaları  ve düzenlemeleri aktardı.

ICA etkinliklerine Obama'nın seçim kampanyasını yürüten Sam Graham FELSEN ve Kaptan Cousteau'nun torunu, kooperatifleri dünyaya hikayelerini anlatmaya çağırdılar. Etkinlikler sırasında ICA, depremden etkilenen Japonya için topladığı yardımlara ek olarak 94.000  Dolar daha katkıyı Japon kooperatifçilere sundu. ICA'nın 2011 Cancun Etkinlikleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Web İstatistikleri

Bugün36
Dün111
Hafta147
Ay391
Tümü55740

(C) Arne