Türkkent XX. İlkbahar Semineri Gerçekleştirildi, Antalya Kemer 8-11 Mayıs 2008

TÜRKKENT XX. İlkbahar Semineri Kiriş Ak-Ka Alinda Beach Otel, Kemer-ANTALYA'da, 8-11 Mayıs 2008 günleri arasında  gerçekleştirilmiştir.

Seminer Programı

Seminer SONUÇ BİLDİRGESİ'ni okumak veya indirmek için tıklayınız.

8-11 Mayıs 2008 günleri arasında Antalya Kemer’de Kiriş AK-KA Alinda Beach Otel’de düzenlenen TÜRKKENT XX. İlkbahar Seminerine 300 kişi katılmıştır.

9 Mayıs 2008, Cuma günü TÜRKKENT Genel Başkan Yardımcısı Şekip DİNÇER’in Başkanlığı’nı yaptığı Açılış Oturumunda sırasıyla, TÜRKKENT Genel Başkanı         H. Mehmet AKSOY, Türkiye Milli Kooperatifler Birliği Genel Başkanı Muammer NİKSARLI, Kemer Belediye Başkan Vekili  Binnaz KUM, Kemer Kaymakamı Seddar YAVUZ,  TOKİ Başkan Yardımcısı Ercan TIRAŞ ve Antalya Vali Yardımcısı Hasan ÖZHAN birer konuşma yapmışlardır.       

Birinci Oturumda; “TOKİ Kime Konut Yapıyor” konusu ele alınmıştır. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Birgül Ayman GÜLER’in  Başkanlık ettiği oturuma; İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Türkel MİNİBAŞ,  Mimarlar Odası Başkanı Bülend Tuna ve Yapı Endüstri Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Dr. Doğan HASOL ve TOKİ Başkan Danışmanı Mehmet Ali KAHRAMAN konuşmacı olarak katılmışlardır.

9 Mayıs 2008 akşamında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cevat GERAY’ın Oturum Başkanlığında Onursal Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih KANADOĞLU ile “Anayasa Tartışmaları” konusunda bir söyleşi yapılmıştır.

10 Mayıs 2008, Cumartesi günü yapılan İkinci Oturumda “Yasal Değişiklikler ve Konut Kooperatiflerinin Geleceği” konusu ele alınmıştır. Oturuma Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa AYTAÇ başkanlık etmiştir. Oturumda Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Teşkilatlandırma Genel Müdürlüğü Kooperatifler Daire Başkanı Yusuf ÜSTÜN ve Kontrolör Ahmet UYANIK 1163 sayılı Kooperatifler Kanununda yapılması planlanan değişiklikler hakkında sunuş yapmışlardır. Kat Mülkiyeti Kanununda yapılan değişikliklerle ilgili olarak da Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Baş Müfettişi Gürsel Öcal DÖRTGÖZ ile Türkiye Barolar Birliği Temsilcisi ve aynı zamanda EMİR-KOOP Hukuk Danışmanı Şerafettin GÖKALP bilgi sunmuşlardır.

Cumartesi günü akşamında,  TÜRKKENT Genel Başkanı İsmail ARSLAN’ın Oturum Başkanlığında Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Dr. Gökhan GÜNAYDIN ile “Tarımın ve Kırsallığın Sosyo-Ekonomik ve Politik Görünümleri” konusunda  söyleşi yapılmıştır. İsmail ARSLAN kapanış konuşmasında Seminer Sonuç Bildirgesini sunmuştur.

Web İstatistikleri

Bugün18
Dün117
Hafta502
Ay2241
Tümü90028

(C) Arne