Duyurular

ANTKOOP ÇİFTLİK EVLERİ PROJESİANTKOOP ÇİFTLİK EVLERİ PROJESİ

SUNUM VE VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ


 
Duyuru

17 Ekim 2012 Tarihinde ATO Kongre Merkezinde “Kooperatifçilik Stratejisi ve Eylem Planı” Sayın Başbakanımızın  katılacağı toplantı ile tanıtılacaktır.


 
Kooperatifler Yılı

 


2012 ULUSLARARASI
KOOPERATİFLER YILI


 

Türkkent Fotoğraf Galerisi

ICA Konut Sürdürülebilir Kereste Semineri Yapıldı, Meksika,16 Kasım 2011

ÇEVRENİN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ: SÜRDÜRÜLEBİLİR KERESTE VE ORMAN ÜRÜNLERİ

ICA  Konut tüm üyeleri ile birlikte Ekim 2010 tarihinde “Kooperatiflerin İklim Sorunlarına Cevapları” konulu Londra Sempozyumunda, konutlarının inşaat, yenileme ve onarım projelerinde sadece sürdürülebilir orman yönetimi sertifikasına sahip, örneğin Orman Yönetim Konseyi (FSC) ve Orman Sertifikasyonu Onay Programı (PEFC) kereste ve orman ürünlerini kullanma taahhüdünde bulunmuştur. Bu taahhüdü takiben ICA Konut Cancun'da Genel Kurul toplantısına paralel olarak Sürdürülebilir Kereste ve Orman Ürünler konulu seminere ev sahipliği yapmıştır. Seminerin Türkçe Broşürü için tıklayınız.

ICA Konut Genel Kurul toplantısında ICA Küresel Genel Kurulu onayına sunulmak üzere sürdürülebilir orman ürünleri ile ilgili bir önergeyi kabul etmiştir. ICA Küresel'in Genel Kurulunda da bu önerge kabul edilmiş ve ICA Konut'a çevreye duyarlılığı nedeniyle teşekkür edilmiştir. Önergenin türkçe metni için tıklayınız.

 

ICA Konut Genel Kurulu Yapıldı, Meksika, 16 Kasım 2011

Uluslararası Kooperatifler Birliği Konut Sektörü Organizasyonu (ICA KONUT) 2011 yılı Genel Kurul Toplantısı 16 Kasım 2011 tarihinde Meksika'nın Cancun kentinde yapıldı. 2007 yılında Singapur'da yapılan Genel Kurul Toplantısında ICA Konut Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen TÜRKKENT Genel Başkanı H. Mehmet AKSOY, Cancun Toplantısında 4 yıllığına yeniden Yönetim Kurulu'na seçildi. Genel Kurul'da ICA Konut Başkanı David  RODGER's TÜRKKENT'in Haziran 2011 ayında İstanbul'da evsahipliğini yaptığı toplantı ve seminerin başarılı organizasyonundan ve konukseverliğinden dolayı H. Mehmet AKSOY'a bir kez daha Genel Kurul ve Yönetim Kurulu adına teşekkürlerini sundu.

Web İstatistikleri

Bugün289
Dün453
Hafta742
Ay2758
Tümü151931

(C) Arne